Świąteczny prezent dla rodziców – co wybrać?

Święta to czas rodzinny, pełen radości, ale i wspólnych obowiązków. Jest to również okres, w którym pielęgnuje się więzi i obdarowuje bliskich prezentami. Osobami, które bez wątpienia zasługują na nie najbardziej, są rodzice. Z okazji zbliżającej się gwiazdki, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o podarunku właśnie dla nich. Co można wręczyć zarówno mamie, jak i tacy, aby zyskać pewność, że prezent będzie udany?

Książka jako uniwersalny prezent na każdą okazję

Książki stanowią idealny podarunek w święta, tak samo, jak i innych okolicznościach. To prawda, że nie każdy lubi czytać, ale zawsze może się do tego przekonać. Dobre utwory nie tylko poruszają wyobraźnię, ale zmuszają do intelektualnego rozwoju i pozwalają zredukować stres. Oczywiście wiele zależy od rodzaju pozycji, a ta powinna się różnić w zależności od tego, czy ma trafić do kobiety, czy też do mężczyzny. Mama ucieszy się z powieści romantycznej lub obyczajowej, dlatego na prezent można jej kupić na przykład dzieło wszechczasów – “Wichrowe wzgórza” autorstwa Emily Brontë. Dla taty ciekawy wybór to chociażby “Imię Róży” spod ręki Umberto Eco. Mowa o książce uznawanej za arcydzieło literatury światowej.

Co poza książkami fabularnymi?

Jeśli chodzi o książkowy prezent na święta dla rodziców, to należy pamiętać, że wcale nie muszą to być publikacje fabularne. Można zdecydować się też na rozmaite poradniki, książki popularnonaukowe, zbiory zdrowych przepisów, a także podręczniki do nauki języków. Nie są to wyjątkowe i niepowtarzalne tytuły, ale są niezwykle użyteczne. Dzięki nim rodzice będą mogli nauczyć się nowych umiejętności oraz zyskać motywację potrzebną do dbania o siebie. Trudno wskazać konkretne książki, ale księgarnie stacjonarne i internetowe pełne są owoców pracy setek uznanych twórców, często autorytetów posiadających bogate doświadczenie w poruszanych tematach. Wręczając jedną z takich książek rodzicom na święta, można mieć pewność, że prezent będzie w stu procentach udany i zapadnie im w pamięć na długo.